İncir Kuşları (Sinan Akyüz) Kitabını Okudum

Yakup Çetin
0
09.10.2015 günü başladığım bu kitabı 11.10.2015 günü bitirdim gerçekten en hızlı okuduğum bir kitap bazen dalıp kendimi kaybettiğim bir kitap.

İncir Kuşları, Bm'nin bir yalan olduğunu istedikten sonra Avrupanın göbeğinde 21 yüzyılda bile soykırım yapılabileceğinin ve ırk ayrımının bir hikaye olduğu sadece aynı ırk olmasalar bile sadece müslüman ve hıristiyan diye ayrım yapılarak soykırıma uğrayan müslümanların Avrupa tarafından görülmemesi ve 1992 ve 1995 yılları arasında Bosna'da Boşnakların yaşadığı bir zulmün ve soykırımın gerçek hikayesi.

Rabbim uyuyan bizleri uyandırsın. Bizlerin bizlerden başka dostu yok.

Kitabın İnternet deki  alıntı bilgileri;

Sinan Akyüz'den Yüreğinize Dokunacak Bir Kitap!

Boşnak Kızın Bir Solukta Okunan Gerçek Hikâyesi...

Çok satan romanlarıyla tanınan ve geniş okur kitlesine sahip yazar Sinan Akyüz yine ses getirecek son kitabıyla okurlarını selamlıyor. 

Alfa Yayınları'ndan çıkan İncir Kuşları'nda yazar, Bosnalı bir genç kız olan Suada'nın gerçek yaşamından yola çıkıyor. Okuru savaşın ve aşkın yakıcı gücüne tanıklığa davet ediyor. Bosna tüm bilinmeyenleriyle ilk kez Sinan Akyüz kalemiyle yazıldı... Sinan Akyüz dünyanın seyirci kaldığı bir soykırımı Suada'nın öyküsüyle yeniden gündeme getiriyor. Yakın tarihi edebiyatla buluşturan yazar, aşkın içinde "savaşı ve şiddeti", savaşın içinde de "aşkı ve inancı" ustalıkla harmanlıyor.
Bu romanla Bosna Savaşı'nın bilinmeyen bambaşka bir yüzü gün ışığına çıkarken; kitap okuyucusuna sürpriz bir sonla veda ediyor. Arka Kapak... Aynı ırktan geliyorlardı. Aynı dili konuşuyorlardı. Bir tek dinleri farklıydı. Biri Müslüman Boşnak genci, diğeri ise Hıristiyan Sırp'tı. İkisi de konservatuardaki aynı Boşnak kızına âşık olmuşlardı. Ve bir gün bu iki genç, güzeller güzeli Suada'ya aşklarını ilan ettiler. Ancak gençlerden biri aşkına karşılık bulmuş, diğeri ise "Kalbimde iki kişiye yer yok" cevabını almıştı. Takvim yaprakları 6 Nisan 1992'yi gösterirken bir bomba düştü beyaz zambakların açtığı yüreklere… 

Suada patlak veren savaşın estirdiği rüzgârda âdeta savrulan bir yaprak gibiydi. Savruldu, savruldu, savruldu... Sonra da kader onu bir zamanlar 'hayır' dediği genç adamın eline esir düşürdü. Genç adam, o gün ela gözlü çöl ahusuna bakmış "Kader bizi ne inanılmaz bir şekilde birleştirdi, görüyor musun Suada?" demişti. Modern zamanlarda Avrupa'da yaşanmış bir soykırımda, kadere inananların romanıdır İncir Kuşları... 

Bu kitap tamamen gerçeklere dayanmaktadır...

Türkçe
328 s. 
2. Hamur
Ciltsiz
14 x 20 cm
İstanbul, 2012
ISBN : 9786051064390

Kitabı okurken ki Sosyal Medya Paylaşımlarım; 


http://fotograf.yakupcetin.com/post/130995064760/çok-güzel-ve-akıcı-bir-kitaptı-ilk-defa-kısa

http://fotograf.yakupcetin.com/post/130841055880/gece-gece-uyku-kaçar-ve-incir-kuşları-romanı

Yorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !