Bozkır Halk Eğitim Müdürlüğün'de Usta Öğretici Olarak İkinci Bilgisayar Kursumuzu'da Tamamladık

Yakup Çetin
0Uzunca bir aradan sonra Bozkır Halk Eğitim Merkezinde geçtiğimiz 2014 yılın 11. ayında kurs vermeye başladım.

Bozkır Halk Eğitim Müdürlüğünde ilk verdiğim kurs hafta sonu iki gündü çok uzun sürmüştü ama bu seferki kursum sadece hafta içi akşamları olunca iki ayda kursumuzu bitirdik Allaha şükürler olsun.


Her yeni ortamda uyum sağlama sürecimden olsa gerek ilk başlarda kursumuz biraz monoton başladı. Ama sonradan sonraya uyum sağladım. Birde Vekil öğretmenlik yılları ve ilk Halk Eğitim Kursumun üzerinden uzunca yıllar geçince doğal olarak düşünüyorum. “Belediyelerin standart sloganıdır, daha iyi bir şehir için yaptığımız çalışmalardan dolayı çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” bizde her yeni bilgi ve deneyimlerde eksikliklerimizden dolayı yaptığımız hatalardan dolayı özür dileriz

Kurs Görünümü:

Her yapılan iş illaki mükemmel ve kusursuz değildir, kusursuzluk sadece rabbimize mahsustur eksikliklerim oldu, hatalarım oldu. Birde arkadaş çevremde de muhabbet konusu olan İngilizce kelimelerdeki hatalı telaffuzlarım her zaman olduğu gibi yine kursiyer arkadaşlarımız demese de kendimin en çok fark ettiğim eksikliğim oldu.

Kursiyer arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bazen devam devamsızlık olaylardan dolayı canlarını sıkacak şekilde kızdırsam da, amacım sadece ve sadece aldığım ücreti hak etmek ve tabi ki de kurstan bir şeyler elde etmek için gelen arkadaşlarımıza bir şeyler öğretebilmekti.

Tabi hepimizde olan bir şey bildiğin bir şeylerin tekrarından dolayı bazı konularda arkadaşlarımız sıkıldı. Bunun sebebi de Türk Eğitim Sisteminin güzelliği Bilgisayar Programcısı da olsanız bildiğinizin hükmü yok diyor sistem, sınavlar ve Kpss tercihlerinde Meb’den onaylı Bilgisayar Sertifikası istiyor. Bu yüzden de bilen arkadaşlarımız sıkıldı ama inşallah bana dedikleri gibi bilmedikleri yeni bir şeyler öğretip kursta geçirdiğimiz iki ayda ki günlerine değer katabilmişimdir.


Sınavlar tüm eğitim öğretimin en sıkıntılı yanıdır, geçme kalma kaygısı ve can sıkıntısı. Ancak ya ben sınavı yapan olduğum içindi bilmiyorum ama çok güzel bir akşam sınavı oldu. Yazılı sınav sorularına verilen bir birinden güzel cevaplar ve uygulama sınavındaki bir birinden güzel ve eğlenceli hatalar ve sohbetlerle güzel bir final oldu diye düşünüyorum.

Klasik düzende sadece Öğretmen öğretir öğrenci öğrenir. Ancak benim gözümde Öğreten öğretmendir ancak her öğrenciden öğretmeninde öğreneceği bir şeyler vardır. Bu iki aylık kurs boyunca değer katabildiğimi umarak bu iki aylık kurs döneminde günlerime değer katan tüm kursiyer arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Hayat işte bir gün gibi bir şeyler öğreterek veya öğrenerek geçti gitti. Tüm Kursiyerlerimize Eğitim hayatlarında ve ileriki hayatlarında başarılar dilerim.

Şimdi çalışkan  kursiyerlerimin yazılı ve uygulamalı sınavlarından kısa bir kesit paylaşıyorum.

            
Sınav sonrası sona kalan arkadaşlar dona kalmasın diye ve birde muhabbetlerimizin kırk yıl hatrı olsun diye çok sevdiğim kahve faslı ile sonlandı. 14.01.2015 Yakup ÇetinYorum Gönder

0Yorumlar

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !